fotografia artystyczna sklep internetowy

fotografia artystyczna sklep internetowy

Fotografia Oświetlenie – Jak używać sztucznego oświetlenia na zdjęciu

Fotografia jest sztuką. Ludzie spędzają godziny w muzeach i galeriach analizujących fotografię szuka ukrytych znaczeń. Podobnie jak obrazy, fotografie mają również wiadomość; czasem stworzy smutku lub radości, beztroski stosunek lub spokojny nastrój. Zakres jest szeroki. Istnieje wiele technik nowy fotograf może nauczyć się produkować emocje, które lubią tworzyć. Jedną z technik jest za pomocą sztucznego lub studio oświetlenie. Sztuczne lub studio źródłem nie może być tak łatwe i przyjemne w naturalnym świetle, ale gdy wiesz, pewne techniki można utworzyć kilka wspaniałych zdjęć.

żarówki wolframowe i przenośne lampy błyskowe są najczęściej używane przez profesjonalnych fotografów w warunkach studyjnych. żarówki wolframowe są przydomek „gorące światła” Ze względu na wysokie temperatury, jakie powodują. Żarówka wolframu stworzy bardziej czerwone i obniżyć niebieski. Innymi słowy wolframu daje cieplejsze kolory. lampy błyskowe są w stanie uchwycić i zatrzymać działanie ze względu na ich dużą prędkością flash.

Tworzenie efektów

fotografia artystyczna sklep internetowy

Większość zestawów studio oświetlenia pochodzą z akcesoriów, które tworzy twarde i miękkie efekty świetlne. Na przykład; parasole i składany biały / srebrny reflektory rozproszyć światło, aby stworzyć efekt zmiękczenia światła. W ogólnym miękkie światło jest znany jako rozprzestrzenia światło równomiernie. Z drugiej strony trudno światła doda kontrastu i ostre cienie.

Podczas korzystania ze źródła kryty zwłaszcza sztucznym świetle trzeba zrozumieć ekspozycję. Gdy środowisko jest ciemniejszy trwa to dłużej, aby odsłonić folię, aby zrobić zdjęcie. Z drugiej strony, jeśli prześwietlić zdjęcie, większość twoich szczegóły zostaną wypłukane.

Innym ważnym czynnikiem jest kąt światła.

– autor artykułu