fotografia uniwersytet artystyczny poznan

fotografia uniwersytet artystyczny poznan

Dubai World Cup – Najbogatszy na świecie wyścigów konnych

Na pierwszy Dubaju może wydawać się mało prawdopodobnym miejscem wyścigów konnych, ale jako miasto, które zbudował kopułę śnieg na pustyni, może to musi przyjść jak nie wielkim zaskoczeniem, że to raj zakupów Middle Eastern odbywają się także najbogatszy na świecie wyścigów konnych.

Rasa została założona w 1996 roku przez władcę Dubaju, szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, który jest także właścicielem Darley Stud i Godolphin Racing, jeden z czołowych czynności hodowlanych i wyścigowych pełnej krwi na świecie.

fotografia uniwersytet artystyczny poznan

Odbywa się co roku w Nad Al Sheba Racecourse, tor 2000m jest leworęcznych Oczywiście brudu. Wyścig jest najbardziej znany z bycia najbogatszym wyścig na świecie, a niektóre US $ 6 miliona na stosie, a wyścig jest rozpoznawana jako centralny element międzynarodowych wyścigów i okrzyknięty rasowy „Mistrzostw Świata”.

Fakt, że wyścig odbywa się na Bliskim Wschodzie jest szczególnie istotne, ponieważ każdy rasowy koń na świecie wywodzi się z trzech ogierów, które pierwotnie zostały wywiezione z Bliskiego Wschodu: z Darley Arabian, w Byerley Turk i Godolphin Barb. Te ogiery zostały wyhodowane z angielskimi klaczy oraz nowoczesne folbluty przeprowadzenia genetyki tych koni arabskich.

fotografia uniwersytet artystyczny poznan

Obraz arabskich jeźdźców ładowania przez pustynię jest nadal silny częścią mitologii arabskiej, a tam już od dawna silny związek między Bliskiego Wschodu i koni, które zostało uznane na całym świecie od wielu stuleci.

Historycznie rzecz biorąc, konie były używane jako symbol władzy, bogactwa i statusu w społeczeństwie bliskowschodnim i koni, gdzie hodowane selektywnie pokolenia na pokolenie, aby zwiększyć szybkość i wytrzymałość, która jest obecnie postrzegane w wielu koni pełnej krwi na całym świecie.

Wyścig rysuje konie, zawodników i fanów wyścigów na całym świecie i oferuje szereg ekskluzywnych imprez gościnnością graczom.

– autor artykułu